День НезаL8жностi в L8 Park: Vakula

By Matsur

August 14, 2018

Opinion

В святковому лайнапі:

Vakula
Rustam
Myroslaw Bytz

Важко не погодитись, що в День Незалежності  України кращого гостя складно було б уявити. Творче ім’я Вакула, я гадаю, взяв на честь головного героя повісті «Ніч перед Різдвом». Його треки видані лейблами під назвами Leleka, Бандура, Shevchenko. Назви треків відповідні: Ukrainian Landscape, Kiev, The Lunar Konotop, Night In Konotop City etc. Одну із його платівок прикрашають слова Лесі Українки, які можна вважати лозунгом всіх клаберів світу:

                                                   В довгу, темную нічку невидну

                                                    Не стулю ні на хвильку очей

В конотопському міському краєзнавчому музеї вже є експозиція присвячена дідусю Вакули – відомому конотопському бандуристу. Бути кобзарем, або іншим музикою тепер не складає небезпеки. На жаль так було не завжди. В тридцяті роки минулого сторіччя ті, хто поширював українську культуру піддавалися репресіям, або винищувалися. Всім відомо, що ці переслідування подекуди мають місце і в наш час, але зараз мова не про те. В майбутньому в тому музеї буде куток Вакули, бо він став гарним прикладом того, як людина із провінції взагалі без фінансових можливостей та зв’язків завдяки сумлінній праці досягає неабияких висот та щотижня грає за кордоном. Та от вже 4 роки як не мав виступів в Кієві.

Так, Вакула – не подарунок. Ходять легенди про його непростий характер та складнощі соціальної адаптації. На мою особисту думку краще слухати його музику, аніж слова. Але якби він не був відлюдником, він не провів би більшу частину життя у своїй студії. Він гуляв би із друзями, або завів би велику сім’ю. В такому разі, ймовірно, його музика не існувала б фізично. Так що не беріть дурного в голову, важкого в руки, та приходьте обов’язково до початку вечірки, як на концерт. Бо Вакула вирішив зіграти розігрів сам. Перефразовуючи класика: “Ніч коротка, мета неосяжна”, або іншими словами – музла багато, часу обмаль.. Я чудово розумію його бажання розігрівати собі танцмайданчик. Я теж це люблю – бо ти створюєш бажану атмосферу від початку.

А покищо послухайте його найновіший запис із морського узбережжя.