Історія діджеїв Києва очами Костянтина Мішукова

By Matsur

August 27, 2018

History, Спогади

Музична школа. В 2011 році Саша Харріс та я мали вже немало діджейського досвіду та започаткували аудіошколу на базі розважального комплексу Арена. Караоке-зал нам ідеально підійшов для лекторія, бо мав великі екрани, мікрофони та іншу апаратуру. Практичні зайняття проходили в чилауті клубу, а для випуску нам надавали основний зал. Великий екран у дворі комплексу теж підпрацьовував на школу.

З учбовим планом та зайняттями нам допомагали сильні учасники локальної сцени: Андрій Гошва, К. Думський, продюсери Євген Філатов та Євгеній Кекух, кліпмейкер та співачка власних пісень Аліса Космос та інші.

Музична історія була пунктом номер один в нашому плані теоретичних зайнятть. Світова музична історія та історія музичних жанрів 20-го сторіччя – це досить досліджені дисципліни. Але сучасна музична історія молодої України на жаль слабо вивчена. Наразі мені не відомий жаден підручник або якась більш-менш ґрунтовна праця з цього приводу. От ми й вирішили пригадати що було спочатку, та піти із запитаннями до одного із тих, хто будував фундамент клубного життя Києва – Костянтина Мішукова.

Ukraine DJ legend
Легенди української діджей-культури DJ Mishukoff та DJ Ice

Декілька слів про Мішукова: організатор першого фестивалю українських діджеїв, електронної музики, моди, перфоманса та візуальних досягнень “TORBA-SOUND” в 1995 році, та серії вечірок “TORBA-PARTY” (1995-1998). Займався організацією першого українського діджейського лейблу “GRAFFITI-MUSIC” (1995 рік, DJ MISHUKOFF, DJ ICE, DJ ALEX’K). Засновник київського філіалу нью-йоркського клубу Sullivan Room (що за рейтингом Dj Mag попав в сотню кращих клубів світу). Відомий діджей, саунд-продюсер та володар видатної колекції бумбоксів.
Костянтин дружньо погодився поділитися спогадами, що ми й зафіксували на диктофон.
Невдовзі Арену перепродали. Ми із Харрісом випустили тестову групу, та вирішили не продовжувати займатись школою. Та деякі цікаві матеріали і зараз мають цінність, як наприклад ця записана бесіда.

Короткий зміст:
– 92-93 рік повернення із армії та життя в Петербурзі. Рейв на Фонтанці та бутерброди для Грува;
– 94-95 рр повернення в Київ.
– Playoffs та DJ ICE.
– DJ на касетах;
– Джерела музики;
– Клуб Mix в їдальні для партійних пенсіонерів;
– Клуб Chicago;
– Мікс-касети для бандитів;
– Перші пілюлі;
– 95-96 Клуб Варшава та перші афтери;
– Графіті мюзік;
– Торба паті;
– Перехід в музичний менеджмент;
– Американські гастролі та Sullivan Room.
– Jellybean Benitez та Madonna

 

Натисніть на помаранчове коло зі стрілкою, щоб прослухати інтерв’ю

Розмовляли  Костянтин Мішуков, Олександр Харріс, та Рустам Бабаєв  (03.04.2012)

[facebook]